Intermodál: Logistický Puzzle

Dekorační prvek šestiúhelníku s přechodem barev
Zveřejněno: 28. února 2024

Na co se můžete těšit:

Intermodální doprava je jeden z komponentů logistiky s budoucím dopadem na její udržitelnost.

Zároveň ovlivňuje řadu procesů a né vždy se jedná o malou změnu. Považujeme tedy za důležité, podělit se s vámi o naše zkušenosti. Jednotlivé části musí do sebe zapadat a mít minimální dopad na zákazníka a na vlastní organizaci.

Zaostříme objektiv na: možnosti intermodálu, jak pracovat s potenciálně delší transitní časy a dalšími aspekty, jak se dívat na intermodál z pohledu geografie a v neposlední řadě vám dodáme rozumnou dávku dopaminu v podobě benefitů intermodálu a proč byste jej měli implementovat v rámci vaší logistiky (včetně případovek)😉

 

Přednášející:

Martin Hubeňák - zástupce Port of Antwerp-Bruges

Motto: "Hope for the best and Plan for the worst”

V oblasti logistiky Martin Hubeňák své zkušenosti sbírá již 23 let. Téměř 7 let je součástí týmu druhého největšího přístavu v Evropě - Antverpy-Bruggy. Předtím pracoval pro nadnárodní společnosti jako projektový manažer DHL, DB Schenker. Zastával 5 let pozici ředitele logistiky a plánování výroby ve společnosti Vítkovice Steel. V oblasti intermodální přepravy se snaží odhalovat nové příležitosti a své zkušenosti využívá k vylepšení každého nového projektu.

Martin rád přijímá výzvy, učí se novým věcem, propojuje lidi z oboru, vede s nimi rozhovory. Má za to, že logistika je stále podceňovaný obor nejen v byznyse. Snaží se o kultivaci jejího prostředí a popularizaci. Jeho oblíbená věta je „Bez práce nejsou koláče a bez logistiky si je neupečeme“.
 

 

Tibor Bališ - zástupce NV Bekaert

Motto: “Establishing the new possible”

Tibor Bališ ma bohaté zkušenosti v oblasti zákaznického servisu a logistiky. Posledních 15 let pracuje pro nadnárodní společnost Bekaert, která je lídrem v odvětví zpracování ocelových drátů a povrchových úprav. V současnosti se v Bekaert zabývá disajnem a budováním centrálního logistického týmu, který se stará o transportní potřeby všech výrobních závodů Bekaertu v Evropě. Díky dlouholeté praxi se skvěle orientuje v optimalizaci přepravních toků v rámci Evropy a s tím souvisejícím přechodem na “udržitelné rešení” v oblasti nákladní dopravy. S implementací intermodální přepravy začal před 5 lety a dnes je tento způsob přepravy již neodělitelnou součástí přepravní strategie společnosti Bekaert napříč celou Evropou.

 

Zajímavosti:

web společnosti Port of Antwerp-Bruges

>>Our port in a single click | Port of Antwerp-Bruges (portofantwerpbruges.com)<<

 

web společnosti NV Bekaert

>>www.bekaert.com<<