Vertiflex - Projekt integrace věžových systémů v ED Systems

Dekorační prvek šestiúhelníku s přechodem barev
Zveřejněno: 13. února 2024

Na co se můžete těšit:

Logistické centrum společnosti eD System má za sebou největší inovaci ve své historii. Sklad dostal nové automatizované a vychystávací řešení, které výrazně ovlivnilo logistické procesy od příjmu až po expedici. Implementace navrženého řešení zabrala 14 měsíců a odehrála se za plného provozu skladu, aniž by to negativně ovlivnilo doručování zásilek zákazníkům. 

Součástí projektu byla dodávka 16 vertikálních zakladačů – 8 zakladačů Compact Twin a 8 zakladačů Compact Double, a plně automatická dopravníková linka se čtyřmi vychystávacími zónami, které jsou vybaveny Pick-to-Light technologií. Všechny technologie jsou řízeny softwarem VertiNode AI, který komunikuje s nadřazeným WMS systémem a zajišťuje obousměrnou výměnu informací.

Cílem projektu bylo automatizovat a zefektivnit procesy v oblasti vychystávání zboží a navýšit kapacitu odbavených objednávek, korespondující s jejich kontinuálním růstem. Zda došlo k naplnění cílů celého projektu se dozvíte v příspěvku Bohumila Tejnického, Managing partnera společnosti VertiFlex, a Bohuslava Kaněry, ředitele logistiky společnosti eD System.

 

Přednášející:

Bohumil Tejnický za společnost Vertiflex - Managing Partner

Motto: Teplé koláčky a studené mléko ti udělají dobře.

 

Bohumil Tejnický má více než 15 let celosvětových zkušeností v oblasti automatizované intralogistiky. Podílel se na zavádění skladové automatizace ve více než 100 společnostech po celém světě i na vývoji automatických vertikálních zakladačů a softwaru. V současnosti je managing partnerem ve společnosti VertiFlex, která je oficiálním partnerem společností Weland Solutions, Swisslog a Geek+ a dodává integrovaná logistická řešení v regionu střední a východní Evropy. Bohumil Tejnický je také vývojářem jedinečného softwaru pro automatizované skladování VertiNode Ai, který využívá umělé inteligence pro optimalizaci procesů. Jeho cílem je udávat směr světového vývoje skladové automatizace z Česka.

 

Bohuslav Kaněra za společnost eD System - Ředitel logistiky

Bohuslav Kaněra již patnáct let pevně drží otěže skladu společnosti eD System a úspěšně řídí více než stovku lidí v logistickém oddělení. Podle kolegů je právě zásluhou Bohuslava Kaněry, že jsou logistické služby společnosti na špičkové úrovni a logistické procesy jsou neustále inovovány podle nejnovějších trendů. Výkony pod taktovkou Bohuslavy Kaněry jsou úctyhodné. Sklad stabilně plní 99,9 % sledovaných kvalitativních ukazatelů a do 24 hodin doručuje 97 % objednávek napříč regionem střední Evropy. Ředitel logistiky společnosti eD System, Bohuslav Kaněra, se celý život řídí oblíbeným rčením „Nad nikoho se nepovyšuj, před nikým se neponižuj“.

 

Více naleznete na webu:

>>eD system a.s.<<

 

>>VertiFlex<<