Výroba CPT operačních setů s podporou automatizace

Dekorační prvek šestiúhelníku s přechodem barev
Zveřejněno: 24. ledna 2024

Na co se můžete těšit?

Projekt CPT Flow je součástí globálního transformačního programu COMPASS skupiny HARTMANN a jeho realizace patří mezi její strategické priority. Jedním z hlavních pilířů tohoto programu je nákladová optimalizace a s ní spojené investice do nových technologií a optimalizace výrobních procesů. To je oblast, kde má co nabídnout společnost Körber. CPT je operační set obsahující průměrně 16 komponent potřebných k dané operaci. Připravenost a snadná dostupnost může zkrátit jak předoperační přípravu, tak úkon samotný, a to až o desítky minut. Cílem společného projektu bylo zefektivnění vnitropodnikové dopravy a v důsledku toho i výroby jednorázových setů pro operační sály. K tomu bylo třeba změnit celý výrobní proces v závodu HARTMANN – RICO ve Veverské Bítýšce. Nový způsob zásobování výrobních linek je plně automatizovaný a umožňuje výrobu operačních setů přímo na míru potřebám konkrétního lékařského zákroku. Ve Veverské Bítýšce se vyrábí asi 8000 druhů operačních setů v množství cca 3,6 milionu souprav ročně.

 

Přednášející:

 

Motto: „Při chirurgických operacích jde o to nejcennější, totiž o zdraví a někdy i o život samotný. Naprostá preciznost je nezbytností. Automatizace nemusí vždy šetřit pouze svaly a manipulační techniku, ale může rovněž přispět ke zkvalitnění procesů tam, kde je zatím nahrazení lidského faktoru příliš komplikované a neekonomické.“

 

Jan Rindt za Körber Supply Chain Automation 

Jan Rindt je absolventem Strojní fakulty ČVUT v Praze, obor Automatizace výrobních zařízení. Po ukončení studií pracuje více než 22 let v různých společnostech zabývajících se automatizací v logistice. Od června 2018 Jan pracuje pro společnost Körber Supply Chain Automation GmbH, patřící do mezinárodního technologického koncernu Körber jako vedoucí prodeje automatizovaných systémů pro CEE a dále jako manažer pobočky v Praze.

 
Radek Šikula za HARTMANN GROUP

Jako Plant Manager pracuje Radek Šikula ve společnosti Hartmann od roku 2015. Oboru logistika se věnuje již od svého studia na VŠE v Praze a v průběhu své kariéry získal své zkušenosti hned na několika pozicích zaměřených na přepravu či právě logistické procesy.